Black Friday (čierny piatok) 2016, darčeky za najlepšie ceny!

Čierny piatok sa považuje za začiatok predvianočnej nákupnej horúčky. V USA a Kanade väčšina veľkých obchodných reťazcov začína obdobie výpredajov za výrazne znížené ceny. Black Friday (čierny piatok) je piatok po Dni vďakyvzdania v Spojených štátoch (vždy štvrtý piatok v novembri).

Termín vznikol vo Philadelphii kvôli veľkému dopravnému zmätku, ktorý tam tradične nasledoval deň po dni vďakyvzdania. Počas 60. a 70. rokov 20. storočia sa rozšíril a dostal do širšieho povedomia. Dva dni nasledujúce po Dni vďakyvzdania označili policajti, vodiči autobusov a taxikári ako Black Friday (čierny piatok) a Black Saturday (čierna sobota) kvôli zmätkom a dopravným zápcham v uliciach.

Nakoľko toto označenie neznelo pozitívne a sotva bolo stimulom pre dobrý obchod, bolo prerokované obchodníkmi so zástupcom mesta Abe S. Rosenom (jeden z najskúsenejších PR manažérov v krajine). Ten odporučil zmeniť čierny piatok a čiernu sobotu na Big Friday a Big Saturday. Pokus však skončil neúspešne. Napriek tomu má mnoho obchodníkov námietky proti použitiu tak negatívneho termínu na označenie jedného z najdôležitejších nákupných dní v roku.

Existujú aj alternatívne teórie o vzniku označenia. Obchodné prevádzky sú väčšinu roka (január až november) tradične v strate a zisk prichádza v predvianočnom období po vďakyvzdaní. V starých účtovných knihách sa straty (záporné sumy) zaznamenávali červeným atramentom a čierny atrament ukazoval pozitívne sumy. Čierny piatok je podľa tejto teórie začiatok obdobia, kedy obchodníci už nemajú straty (červená) a namiesto toho majú zisk (čierna).

Veľký prehľad výhodných online nákupov 2016

DIFFERENTA.sk – dámske, pánske i detské oblečenie a doplnky populárnych svetových značiek, ktoré práve letia, ako Desigual, Crocs, Disaster, Melissa, EMU a ďalšie! Množstvo darčekov pre priateľky, manželky, maminy alebo pre seba 🙂 VIP Zľava 15% úplne na VŠETKO. Pozor pre uplatnenie zľavy potrebujete zľavový kód: „BLACK“ Zľava sa vám hneď odpočíta.

black02

 

ELNINO.sk – Čierna farba nevyhovuje každému 🙂 „Black Friday? U nás to čierno nevidíme. A pretože je už len mesiac do Vianoc, ešte viac sme zlacnili cez 200 položiek nášho výpredaja. Nakúpte si vianočné darčeky za tie najvýhodnejšie ceny. V našom výpredaji nájdete top značky, luxusné vône aj obľúbenú kozmetiku.

black8

 

NOTINO.sk (parfums.sk) – Zľavy na parfémy a kozmetiku až do 70%! Black Friday 2016 platí iba do 28. 11. 2016

notino

 

HEJ.sk je najväčší internetový obchod na slovenskom trhu. Množstvo tipov na darčeky pre každého člena rodiny vrátane domácich miláčikov nájdete v špecializovanej sekcii „Vianočný internetový obchod

black01

 

TPD.sk – Elektro, hračky, záhrada, náradie, drogéria, nábytok

black7

 

ZOOT.sk – BLEK FRAJDEJ: Až 50 % zľava na čierne kúsky. Najnovšie trendy za najlepšie ceny zo sveta módy, dizajnu a vychytávok..

zootblack

 

BAMBINO.sk to súdarčeky pre najmenších. Nájdete tu všetko od hračiek, oblečenia, topánok až po výbavu do izbičky, detskú výživu, či plienky. Teraz so zľavou až 78!

black03

 

TESCOMA.sk – Panvice, koreničky, vianočné formičky, hrnce a ďalšie kuchynské náradia teraz kúpite za mimoriadne výhodné ceny!

tescomablack

 

VIVANTIS.sk  zoženiete tu všetko, čo máte radi a čo potrebujete, všetko, čo vám i vašim milovaným robí radosť denne aj celkom výnimočne. Od kabelky po parfum, od riasenky po náušnice. Počas akcie Black Friday nájdete módne kúsky so zľavou až 65%. Akcia beží v týždni od 21. do 27. novembra 2016.

black04

 

BIONATURAL.sk – BIO darčeky so zľavou 10%. Zľava 10% platí na všetok sortiment, nevzťahuje sa na platbu za dopravu. Zľavu 10% si aktivujete zadaním zľavového kódu v nákupnom košíku. Zaškrtnite kolónku uplatniť zľavový kód a vpíšte tam zľavový kód – black.

black9

 

ASTRATEX.sk – spodné prádlo. Krásna značková dámska spodná bielizeň od Astratexu urobí krásnou každú ženu. Zľava až 30% !

black05

 

BONAMI.sk – Black Friday alebo trefa do čierneho na bonami so zľavami až 70%! Vychytávky do domácnosti, každý kúsok je originálnym darčekom!

bonami

 

TULI.sk – písali ste Ježiškovi o tuli vakoch? Teraz ich môže nakúpiť až o 30% lacnejšie! 🙂

tuli

 

GEARbest.com – elektronika za výhodné ceny z Číny.

black06

 

ZlavaDna.sk – Na záver to najlepšie 🙂 Zľavy na darčeky po celý rok. Teraz aj pekne upratané ako tipy na darčeky pod stromček!

zlavadna