Black Friday (čierny piatok) darčeky za najlepšie ceny

Čierny piatok sa považuje za začiatok predvianočnej nákupnej horúčky. V USA a Kanade väčšina veľkých obchodných reťazcov začína obdobie výpredajov za výrazne znížené ceny. Black Friday (čierny piatok) je piatok po Dni vďakyvzdania v Spojených štátoch (vždy štvrtý piatok v novembri).

Termín vznikol vo Philadelphii kvôli veľkému dopravnému zmätku, ktorý tam tradične nasledoval deň po dni vďakyvzdania. Počas 60. a 70. rokov 20. storočia sa rozšíril a dostal do širšieho povedomia. Dva dni nasledujúce po Dni vďakyvzdania označili policajti, vodiči autobusov a taxikári ako Black Friday (čierny piatok) a Black Saturday (čierna sobota) kvôli zmätkom a dopravným zápcham v uliciach.

Nakoľko toto označenie neznelo pozitívne a sotva bolo stimulom pre dobrý obchod, bolo prerokované obchodníkmi so zástupcom mesta Abe S. Rosenom (jeden z najskúsenejších PR manažérov v krajine). Ten odporučil zmeniť čierny piatok a čiernu sobotu na Big Friday a Big Saturday. Pokus však skončil neúspešne. Napriek tomu má mnoho obchodníkov námietky proti použitiu tak negatívneho termínu na označenie jedného z najdôležitejších nákupných dní v roku.

Existujú aj alternatívne teórie o vzniku označenia. Obchodné prevádzky sú väčšinu roka (január až november) tradične v strate a zisk prichádza v predvianočnom období po vďakyvzdaní. V starých účtovných knihách sa straty (záporné sumy) zaznamenávali červeným atramentom a čierny atrament ukazoval pozitívne sumy. Čierny piatok je podľa tejto teórie začiatok obdobia, kedy obchodníci už nemajú straty (červená) a namiesto toho majú zisk (čierna).

zdroj: wikipédia

 

Veľký prehľad výhodných online nákupov

Nakupujte darčeky ešte dnes a výrazne ušetríte! Black Friday (čierny piatok) darčeky za najlepšie ceny.

zoot

ZOOT.sk – Radosť [daj] Niekde majú Black Fri[day], my máme Radosť [daj]. A preto vám v tejto kolekcii rozdávame radosť s až 60 % zľavou. POZOR, len do nedeľnej polnoci. Ale nielen to – v piatok 27. novembra prebehne Radosť [daj] naživo na všetkých Výdajniach radosti. Tešte sa na cca 500 kúskov, pri ktorých si budete určovať cenu sami a o finálnu čiastku budete zjednávať aj so známymi osobnosťami, ktoré priložia pomocnú ruku. Výťažok z akcie poputuje neziskovke MAGNA.

parfums.sk

Parfums.sk – ponúka značkové parfumy a kozmetiku za skvelé ceny,zľavy až 50%. Garancia bezpečného nákupu nového parfému – s nami nič neriskujete! Parfemy značiek Calvin Klein, Dolce Gabbana, Hugo Boss, Gucci, Dior, Armani, DKNY, Lacoste, Lanvin.

4home-bf

4home.sk – bývanie, bytové doplnky Zľava až 75%

tpd-black-friday

TPD.sk – elektronika, domácnosť, záhrada, nábytok, zábava a móda.  Na čierny piatok sme zabili ceny

hej.sk

HEJ.sk – najlepšie nákupy na internete – internetový obchodný dom, predaj mobilných telefónov, digitálne foto, audio, video, predaj na splátky, kompletný sortiment, dovoz až do domu. Zľava až 70% 

celebs

Cellbes.sk – móda, oblečenie a doplnky. Zľava až 30% na celý sortiment!

halens

Halens.sk – móda, oblečenie a doplnky. Zľava až 20% na nezľavnený sortiment!

brands24.sk

Brands24.sk  – freshstylestore Zľava 25% na celý sortiment!

insportline

inSPORTline.sk – aj my sa pripájame k obľúbenej akcii s názvom Black Friday, v rámci ktorej sme zlacnili množstvo produktov! Zľavy vo výške až 65% sú však platné iba 2 dni! 

Krásna značková dámska spodná bielizeň od Astratexu urobí krásnou každú ženu.

Astratex.sk – spodné prádlo a podprsenky. Krásna značková dámska spodná bielizeň od Astratexu urobí krásnou každú ženu. Zľava až 30% !

bonatex

Bonatex.sk  – slovenský internetový obchod s obliečkami, posteľnou bielizňou a bytovými doplnkami. Zľava až 21% na celý sortiment!

bilboo

Bibloo.sk – Dámske, pánske a detské oblečenie, topánky a doplnky

otto

OTTO.sk – Vyberte si oblečenie, ktoré podčiarkne vašu osobnosť. Chcete pohodlné oblečenie do práce alebo na pláž? Ponúkame štýlovú pánsku i dámsku módu za priateľské ceny.