Knižka pre deti: Mimi a Líza 2

Po veľkom úspechu prvej série večerníčkov Mimi a Líza a aj knihy, ktorá podľa nich vznikla, prichádza autorský tím s ďalšími šiestimi príbehmi. Dve nezvyčajné kamarátky Mimi a Líza nás opäť zavedú do fantastických svetov. V starých hodinách nájdu zlomyseľnú vílu Hrdzu, pod zemou zas úspešnú atlétku – dážďovku Nelu. Vesmírom poletia v bubline, čosi nakúpia a čosi rozdajú. V písmenkovej vojne bude Líza generálom a Mimi zasa chvíľu roztopašnou Lízou. Knižné vydanie nových príbehov Mimi a Lízy budú opäť sprevádzať večerníčkové rozprávky.

Knižka pre deti: Mimi a Líza 2

Mimi a Líza 2 – Katarína Kerekesová, Katarína Moláková, Alexandra Salmela, Slovart, 2015

 

Prvá knižka sa naozaj podarila a RTVS pripravila jej animovanú verziu ako vianočný darček deťom. Po dlhom čase si tak mohli pozrieť nový pôvodný slovenský večerníček. Neskôr sa rozprávky objavili aj na DVD. Knižka Mimi a Líza je určená pre deti od šesť rokov. Z vlastnej skúsenosti viem, že rozprávky potešia aj menšie a samozrejme aj staršie deti. Priblížia im svet nevidiacich v ktorom spoznajú niečo nové, niečo jedinečné.

Teším sa na dvojku spoločne s deťmi a už viem, že sa objaví pod naším vianočným stromčekom.

Knižka vychádza 3. novembra ale už teraz si ju môžete objednať v predpredaji. Ak nemáte prvú časť, tak si objednajte výhodné balenie, prípadne aj s DVD. Knižky ako aj filmová verzia sú výborne spracované. Určite neobanujete. Ja vám tento darček vrelo doporučujem!

Eva
 
ZÍSKAŤ DARČEK

 

ilustračné foto: martinus.sk