Knižný tip na darček: Karel Gott – Má cesta za štěstím

Kniha, ktorej prvé vydanie sa okamžite vypredalo! Očakávaný darčekový bestseller Vianoc. Pripravovaná dotlač by mala byť v obchodoch koncom septembra a určite sa tam neohreje dlho.

Knižný tip na darček: Karel Gott - Má cesta za štěstím

Autentický portrét fascinujúceho života výnimočného umelca s medzinárodným renomé, ktorý začal žiariť na hudobnom nebi vo veku dvadsať rokov.

Kniha obsahuje približne 1 800 fotografií a ďalších obrazových a dokumentačných materiálov, z ktorých mnohé neboli doteraz nikdy publikované. Na konci svojej hviezdnej kariéry sa Karel Gott rozhodol zrekapitulovať svoj neobyčajný životný príbeh – napísať vlastnú autobiografiu. Knihu dokončil ešte počas svojho života a do posledných dní intenzívne pracoval aj na obrazovej dokumentácii.

Tip na darček: Karel Gott – Má cesta za štěstím

Otvorene hovorí o svojom súkromnom živote, dcérach, manželstve, ale aj o veciach, ktoré boli doteraz z rôznych dôvodov zahalené rúškom tajomstva. Jeho spomienky siahajú až do detstva a rozprávajú o jeho rodičoch a širšej rodine, o jeho školských rokoch, priateľoch a osobných záľubách, medzi ktoré patrilo v chlapčenských rokoch aj maľovanie. Je sebakritický a mimoriadne úprimný v inventúre osudu, najmä v záverečných kapitolách, v ktorých opisuje ťažké obdobie boja so zákernou chorobou.

Čitateľom sa tak dostáva do rúk komplexný, v mnohých ohľadoch strhujúci obraz osudového vzostupu výnimočnej osobnosti, ktorá vďaka vrodenému talentu, jedinečnému hlasu, nesmiernej pracovitosti, usilovnosti, čestnosti, slušnosti a osobnému nasadeniu rozdávala verejnosti krásu, radosť a seba samu až do samého konca svojej životnej púte.

Do obchodu