Darčeky pre fanúšikov Dartha Vadera a Hviezdnych vojen

Hviezdne vojny (Star Wars) to sú kultové filmy G. Lucasa. Prvý diel bol natočený už v roku 1977! Fanúšikov preto nájdete nielen medzi deťmi alebo tínedžermi ale aj medzi dospelákmi.

To samozrejme využívajú s radosťou obchodníci a dožičia nám nekonečné množstvo tovaru s logom Satar Wars. Ja som pre vás vybral niekoľko tipov so zameraním na Dartha Vadera.

Adam

Darth Vader (Anakin Skywalker)*

darth-vader-darcek-svietidlo-hviezdne-vojny

Anakin vyrástol na planéte Tatooine ako syn otrokyne Shmi Skywalker. Ako malý chlapec pomohol dvojici rytierov Jedi a Padmé Amidale, kráľovnej z planéty Naboo, v boji proti Obchodnej federácii a jej armáde droidov, následne bol prijatý za učeníka do rádu Jedi. Aj v neskoršom veku zachránil Amidale život a zamiloval sa do nej.

V závere vojny galaktickej Republiky s Konfederáciou nezávislých systémov sa pridal na Temnú stranu Sily a po boku Sithského lorda Dartha Sidiousa premenili Republiku na Galaktické Impérium. Meno Vader dal Anakinovi jeho nový majster Sidious (ktorý pre ostatných vystupoval ako senátor a neskôr kancelár, resp. cisár Palpatine), keď Anakin prešiel k Temnej strane Sily a stal sa jeho učencom (Darth je hodnosť najvyšších Sithov). V neskoršej dobe je v Galaxii s pomocou temnej sily najobávanejším podriadeným Imperátora Palpatina.

Vader utrpel v súboji so svojim bývalým majstrom Obi-Wanom ťažké zranenia a prežil len vďaka kybernetickým protézam (v podobe čierneho brnenia) – je skôr stroj ako človek, teda kyborg. Svoje sithské schopnosti využíva v boji proti republike a patrí spolu s cisárom k najzápornejším postavám v celej ságe Hviezdnych vojen. Na konci šiesteho filmu – Návrat Jediho – sa však predsa len vráti k Svetlej strane Sily a pomôže svojmu synovi Lukeovi poraziť imperátora. Následne zomiera, no stáva sa duchom.

 

Darčeky: Darth Vader a Hviezdne vojny

Naozaj je z čoho vyberať. Od kozmetiky, posteľné obliečky až po štýlové svietidlá. Prajem šťastnú ruku pri výbere!

*zdroj Wikipédia