Tipy na originálny adventný kalendár

Čokoládové adventné kalendáre nás už asi omrzeli. Výrobcovia sa preto snažia doplniť tento sortiment o kalendáre ktoré majú od pôvodnej myšlienky ďaleko ale ak tým niekoho potešíme, prečo nie 🙂 Pripravil som vám malý prehľad originálnych alebo netradičných adventných kalendárov ktoré si môžete zakúpiť v e-shopoch.

Netradičné adventné kalendáre

Kozmetika aj hračky obdarovaných určite potešia ale mojim favoritom bude vždy kvalitná čokoláda. Kalendáre v supermarketoch obsahujú viac papiera a plastu ako tej hnedej zmesi ktorá sa tvári ako čokoláda.

Preto ak čokoládový kalendár tak len s kvalitným obsahom. Mňam 🙂  Adam

Na záver ešte jeden tip od Evy pre šikovných. Originálny adventný kalendár DELÍCIA.

Čakanie na Štedrý deň spríjemní originálny adventný kalendár DELÍCIA s vôňou domáceho perníka. Šesticu červených plastových vykrajovačov s vianočnými motívmi doplňuje stuha v tej istej farbe a spona pre jednoduché vykrojenie otvorov pre háčiky, ktoré sú súčasťou balenia.

delicia_pernikovy_adventni_kalendar

Vedeli ste že.. ?

Predtým, než sa podoba adventných kalendárov ustálila na obrázkoch s otváracími oknami naplnenými kúskami čokolády alebo inou maličkosťou, boli adventné kalendáre umeleckými dielami. Prvý písomný kalendár s malými farebnými nálepkami pripevnenými na lepenku v roku 1908 vytvoril mníhovský tlačiar Gerharda Langa z Maulbronnu, ktorý bol spolumajiteľom tlačiarne Reichhold & Lang v Mnichove. Na vlastné náklady vytlačil vystrihovací kalendár s názvom „V zemi Ježíškovej“. Tento „Mníchovský vianočný kalendár“ nemal ešte otváracie okná, ale na začiatku 20. storočia Lang vydal prvý adventný kalendár s malými otváracími dvierkami.

Na adventných kalendároch, ktoré nasledovali, boli zobrazené liturgické výjavy z biblie a vyzerali ako časti dedín alebo miest so skrytými oknami. Boly vyrobené v malých dieloch z tvrdého papiera a vo svojich okienkach skrývali obrázky, verše alebo citácie z biblie.

Adventný kalendár slávil úspech po celom svete. Jeho úspech prerušila druhá svetová vojna ale po vojne zase nastal jeho rozmach. V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch 20. storočia sa začali adventné kalendáre objavovať na pultoch väčšiny európskych krajín a každá krajina si rýchlo vytvorila svoj vlastný variant kalendára, ktorý charakterizuje túžbu a pocit krajiny. (zdroj. Wikipédia)